неділю, 13 грудня 2020 р.

 


Всім відомий роман Стівена Кінга "Сліпа зона".  Багато хто з вас дивився досить непоганий серіал "Сліпа пляма". То що ж це таке з точки зору фізики?

СЛІПА ПЛЯМА
Іноді людина не бачить того, що у неї знаходиться під самим носом. Все тому, що у кожної людини є область на сітківці ока, яка несприйнятлива до світла.
Усьому причина – будова нашого ока. У сітківки є мільйони паличок і колбочок – фоторецепторів, що перетворюють світло в імпульси, які потім посилаються у наш мозок для обробки даних. Ці “датчики” підключаються в одному місці очного дна де і формують зоровий нерв. Через нього мозок і отримує необхідну інформацію. Нерв проходить крізь сітківку, порушуючи її цілісність. У місці з’єднання утворюється сліпа пляма, де немає паличок і колбочок. Тому у рецепторів немає можливості побачити хоч щось, навіть якщо воно знаходиться перед самим носом.
Чому сліпа пляма нам не заважає?
Все дуже просто: у нас два ока, і у кожне має власну сліпу пляму. Ці плями не збігаються, тому можуть перекривати точкову «сліпоту» один одного. А ще так працює наш мозок: він заповнює брак візуальної інформації тією картинкою, яка, по ідеї, там і повинна бути.
Сліпу пляму відкрив французький фізик Едм Маріотт у 1668 році. Король Франції Людовик XIV розважався зі сліпою плямою, спостерігаючи своїх підданих, нібито у них не було голів.[

Немає коментарів:

Дописати коментар